МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ПОЛОГАХ

Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнтки (специфікація)

1. Надання медичної допомоги при пологах черговою акушерською бригадою із забезпеченням умов для проведення партнерських пологів.

2. Ведення неускладнених вагінальних пологів.

3. Ведення ускладнених вагінальних пологів із застосуванням акушерських інтервенцій (вакуум-екстракція, акушерські лещата, допомога при сідничному передлежанні тощо).

4. Проведення ургентного кесаревого розтину.

5. Проведення планового кесаревого розтину.

6. Моніторинг стану роділлі і плода (включаючи зовнішній моніторинг), породіллі та новонародженого.

7. Зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, у тому числі медикаментозне через застосування епідуральної аналгезії та інших методів знеболення.

8. Анестезіологічне забезпечення оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур, у т.ч. з епідуральною анестезією.

9. Забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.

10. Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі, зокрема:

a. розгорнутий клінічний аналіз крові;

b. визначення групи крові і резус фактору;

c. біохімічний аналіз крові (загальний білок, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, хлор, калій, натрій, кальцій);

d. коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ), фібриноген, продукти деградації фібриногену/фібрину);

e. глюкоза в цільній крові або сироватці крові;

f. загальний аналіз сечі;

g. тестування на ВІЛ;

h. інші лабораторні дослідження відповідно до потреб пацієнтки.

11. Забір матеріалу та проведення гістологічного дослідження.

12. Проведення інструментальних обстежень у цілодобовому режимі, зокрема:

a. ультразвукові дослідження;

b. рентгенологічні дослідження;

c. кардіотокографія (КТГ);

d. електрокардіографія (ЕКГ);

e. інші інструментальні дослідження відповідно до потреб пацієнтки і плодa.

13. Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.

14. Забір зразка пуповинної крові для визначення групової та Rh приналежності крові у дітей, народжених Rh-негативними жінками та жінками з 0 (І) групою крові.

15. Забір зразка пуповинної крові та сухої краплини крові (СКК) у дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками.

16. Забір зразка крові для серологічного дослідження на сифіліс у дитини.

17. Проведення інтенсивної терапії жінкам у випадку виникнення у них загрозливих для життя станів.

18. Проведення заходів з первинної реанімації та стабілізації стану новонароджених.

19. Проведення постконтактної антиретровірусної профілактики дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів.

20. Проведення післяпологової специфічної профілактики резус-сенсибілізації.

21. Проведення щеплень новонародженим згідно з календарем профілактичних щеплень.

22. Взяття зразків крові у новонароджених для скринінгу фенілкетонурії (ФКУ), вродженого гіпотиреозу (ВГ), муковісцидозу (МВ), адреногенітального синдрому (АГС) та інших захворювань відповідно до чинного законодавства у період з 48 до 72 годин після народження, та організація відправлення підготовлених зразків крові до регіонального центру, який здійснює лабораторне дослідження за програмою скринінгу новонароджених згідно з територіальним розподілом, у термін не пізніше 24 годин після забору крові.

23. Проведення пульсоксиметричного скринінгу критичних вроджених вад серця у новонароджених.

24. Проведення оцінювання слуху в новонароджених.

25. Консультування жінок з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції.

26. Харчування пацієнток в умовах стаціонару.

27. Організація та забезпечення доступності медичної допомоги для жінок з додатковими потребами, такими як фізичні, сенсорні чи навчальні вади.

28. Надання психологічної підтримки та допомоги жінкам і членам сімей у разі потреби (передчасні пологи, ускладнені пологи та ін.).

Додатковий обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнтки (специфікація) за умови відповідності додатковим умовам закупівлі:

1. Надання організаційно-методичної допомоги із застосуванням телемедичних технологій, у тому числі з виїздом у заклади охорони здоров’я І та ІІ рівнів перинатальної допомоги.

2. Проведення лабораторних досліджень, зокрема:

a. С-реактивний білок (CRP, кількісне визначення);

b. магній;

c. лактатдегідрогеназа в сироватці крові;

d. ліпідний профіль: тригліцериди, загальний холестерин, ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), ліпопротеїди високої щільністю (ЛПВЩ) в сироватці крові;

e. лактат;

f. імуноферментні дослідження;

g. бактеріологічні та бактеріоскопічні дослідження;

h. інші лабораторні дослідження відповідно до потреб пацієнтки.